תמונת נושא

אפיון אתרים

Page
החלטתם לבנות אתר? מצוין! לפני שניגשים למלאכת בניית אתרים, בדיוק כמו בבניית בניין, יש לגשת לארכיטקט שיצוק את כל החלומות שלכם על נייר. השרטוט הראשוני, בדיוק כמו בכל בניה, הוא הקריטי ביותר, ובלעדיו לא ניתן להניח יסודות ולצקת מלט.

מהו אפיון אתרי אינטרנט?

השלב הראשון בתהליך בניית אתר, הוא לאפיין את אתר האינטרנט שאתם עומדים לבנות, עוד בטרם תתחילו ליצור אותו. אתרי אינטרנט אי אפשר לבנות "על עיוור", צריך לדעת בדיוק לאן אתם נכנסים. אתם, ומי שבונה לכם את האתר. אפיון אתרי אינטרנט ייגע בכל הפרמטרים שקשורים באתר, ויסתיים במסמך אחד שמאגד את כל המשתנים והנתונים הללו. המסמך הזה נקרא בשפה מקצועית WireFrame ומטרתו להיות התנ"ך הפרטי של האתר שלכם. כך יוכל כל אחד מבעלי המקצוע העובדים על האתר, לדעת בדיוק כיצד לגשת לעבודתו- בונה האתר, מעצב האתר, איש הקידום וכו'.

מה כולל אפיון אתר אינטרנט?

השלב הראשון הוא מחקר. יש לבדוק למי מיועד האתר, מה קהל היעד שלו. במקביל, יש לערוך מחקר על השוק בתוכו יפעל האתר- מי הם המתחרים, מה מוצע בארץ ובעולם בתחום, על אילו צרכים האתר שלכם יענה עבור המשתמשים בו, מה מטרת העל של האתר (מכירה של מוצרים, בלוג, מאגר ידע, מתן שירות ללקוחות ועוד). כך תוכלו לגבש אסטרטגיה מושלמת, שמבוססת על הממצאים הללו. לאחר מכן, יש לערוך אפיון טכני של האתר. בתהליך הזה יבחנו הפלטפורמות השונות על גביהן יבנה האתר ותיבחר מערכת (קוד סגור או קוד פתוח). אפיון טכנולוגי יבחן את האופן שבו הגולשים ישתמשו באתר, ויתאים את מבנה האתר והעיצוב שלו לצרכים שלכם כבעלי האתר. אפיון טכני נכון של אתר אינטרנט יהיה כזה שיניח בסיס, כבר מדף השרטוט הראשוני, לקידום האתר.

האם חייבים לאפיין אתר אינטרנט?

אם אתם רוצים לחסוך כסף על בניית אתר האינטרנט שלכם, במילה אחת- כן. תכנון נכון של האתר ימנע מצבים של חזרה אחורה בתהליך. לא נעים לגלות רגע לפני עלייה לרשת, שמפת האתר לא בנויה באופן שמאפשר רכישה מכל נקודה מתאימה באתר, למשל. או במקרים חמורים יותר, בעלי אתרים פעילים מגלים אחרי חודשים של פעילות, שהאתר לא מניב תוצאות טובות. הם עובדים על קידום במנועי חיפוש, מעשירים את האתר בתוכן איכותי ומקצועי, מבזבזים משאבים יקרים, זמן רב וכספים רבים, ולבסוף חוזרים לבסיס, לאפיון לא נכון ומקצועי של האתר, שמונע ממנו להתקדם ולקדם את בעל האתר ומטרותיו. דגש חשוב נוסף באפיון האתר, הוא מידת הרספונסיביות שלו. כיום משתמשים רבים גולשים מהנייד בקביעות וכמעט שלא נכנסים לאינטרנט מהמחשב הביתי. אתר מוצלח הוא כזה שיותאם מלכתחילה, עוד במחשבה הראשונית על המבנה שלו, וכמובן בעיצוב האתר, לגלישה באמצעות מכשירים סלולאריים. כדי להגיע לתוצאות המקסימליות, צריך לבחור את בעלי המקצוע הנכונים. אל תנסו לאפיין את האתר בעצמכם, תנו לTL Interactive  להיכנס ללב העשייה, להבין אתכם ואת צרכי העסק שלכם. יחד, נוכל להגשים את כל החלומות שלכם ולייצר מוצר שתהיו גאים בו, חלון ראווה מושלם לכם ולעסק שלכם.
03-3726777