תמונת נושא

חווית משתמש וממשק משתמש

Page
כל שירות שאנו משתמשים בו כיום, במיוחד כשמדובר במוצרים דיגיטליים, נמדד במונחים UI/UX. על מנת להבין את צמד המונחים הטכניים הללו, כדאי לרדת לשורש עולם בניית האתרים ולהבין את הלוגיקה שעומדת מאחוריו. הלוגיקה הזו היא אמנם לא דבר ייחודי לתחום האינטרנט, אלא רלוונטית בכל תכנון של שירות, גם בעולם האמיתי, אך היא פותחה והגיעה לדרגת החשיבות שלה בעידן הדיגיטלי יותר מבעבר. כיום, בלי הבנה ותשומת לב לפרמטרים האלו, לא ניתן לבנות אתר שיגיע רחוק ויגשים את המטרות שלו.

מה זה בעצם UI/UX?

לרוב, מתייחסים לצמד המונחים האלה יחד, אף על פי שכל אחד מהם מייצג דבר אחר.UX הם ראשי התיבות של User Experience או בעברית- חוויית משתמש. הכוונה היא למגוון רחב של אלמנטים שיחד יוצרים את האופן שבו המשתמש (הגולש, הלקוח, הצרכן) באתר שלכם, חווה את השימוש בו. UX נמדד במונחים מאוד רגשיים ומנסה לפענח איך הגולשים מעוניינים להרגיש בעת השימוש באתר, הוא ינסה לפענח התנהגויות של גולשים, לזהות בעיות וצרכים עליהם ייתן האתר שלכם מענה, ועוד. UI הם ראשי התיבות של User Interface, או בעברית- ממשק משתמש. ה-UI ייקח את המסקנות של UX ויהפוך אותן לממשק- למבנה אתר, לעיצוב, למיקום של כל פריט באתר, למבנה התוכן שלו ועוד. הוא ייקח את כל אותם רגשות וצרכים ויהפוך אותם לטכנולוגיה בה פוגשים המשתמשים. אם, למשל, הצורך העיקרי של הלקוחות שלכם הוא בתחושת אמון באתר, לדוגמא- באתרים שמבקשים לייצר מנויים רבים, תכנון נכון של ממשק המשתמש ייצור עיצוב אתר מותאם שינסוך תחושת ביטחון וישדר אמינות.

בניית אסטרטגיה כוללת

ב- TL INTERACTIVE אנו מאמינים שיש להתחיל את התהליך הזה מהרגע הראשון. כבר משלב אפיון האתר נתחיל לבנות אסטרטגיית UI/UX מותאמת לאתר שלכם. נאפיין את המשתמשים הפוטנציאליים באתר, נבין את הצרכים והרצונות שלהם, תוך חיבור לתחום בו אתם פועלים ומתוך תחקיר על המתחרים שלכם. נציג שאלות על הלקוחות הפוטנציאליים שלכם- למה להם להיכנס לאתר שלכם? מה הם מחפשים באתר שלכם ואיזו חווית משתמש תייצר אצלם רצון להישאר עוד ועוד באתר ואף לחזור אליו? את כל המסקנות מהחקר המעמיק שנעשה, נתרגם לממשק משתמש שיעניק לגולשים באתר את החוויה שהם אפילו לא יודעים שהם מחפשים. נעשה זאת באמצעות אסטרטגיות שיווק מתקדמות, תוכן רלוונטי ומעודכן, עיצוב יצירתי וחדשני וחוויית גלישה מהירה ומותאמת לעולם הווירטואלי של ימינו- במחשב כמו במובייל.

איך לרתום את הטכנולוגיה לטובתנו

הגולשים של היום מחפשים את החוויה המושלמת. אף אחד לא מעוניין להתפשר, ולעיתים גולשים מעדיפים אפילו לוותר על תוכן או על מוצר שלא מוגש להם כראוי. יתרה מזאת, היום יותר מאשר בעבר, משתמשים רבים מוכנים לשלם כסף ולהשקיע, כדי להרוויח חווית משתמש מקסימלית, ולא בהכרח מחפשים שירותים חינמיים. אפיון נכון, מחקר יסודי ומקצועי וידע טכנולוגי שמנצל את כל המשאבים והיכולות של האתר שלכם, יביא את הפוטנציאל שלו לקצה. בסופו של דבר, ממשק משתמש נכון וחכם יביא לחוויית משתמש מושלמת- והמשמעות היא גולשים רבים יותר, לקוחות מרוצים יותר וסיפור הצלחה של האתר שלכם.
03-3726777